КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко привітав українців з набуттям чинності Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами з одного боку, та Україною з іншого боку. Про це голова держави написав у Фейсбуці.

— 1 вересня 2017 року, день, який назавжди увійде в історію нашої сильної та незалежної України. Сьогодні в повному обсязі набуває чинності Угода про асоціацію між Україною та ЄС, — написав Порошенко.

Президент нагадав, що з січня 2016 роки вже функціонує поглиблена і всеохоплююча зона вільної торгівлі з Євросоюзом.

— За 6 місяців цього року зовнішня торгівля товарами і послугами України з країнами ЄС зросла на 22%. Майже 40% нашої торгівлі припадає саме на Європейський Союз. Відбулася історична зміна географічної структури українського експорту на користь збільшення його обсягів до країн ЄС. Це вже незворотні процеси інтеграції української економіки до ринку Євросоюзу, — зазначив Петро Порошенко.

Нагадаємо, що 11 липня Рада ЄС затвердила Угоду про асоціацію з Україною, таким чином, Європейський союз остаточно завершив ратифікацію Угоди.

Відзначимо, що робота над Угодою про асоціацію України і ЄС зайняла 10 років. Робота над текстом Угоди була завершена у 2013 році, а його підписання відбулося вже у 2014-му, після Революції Гідності.

Протягом 2014-2017 років Угоду ратифікували Верховна Рада, Європарламент, а також національні парламенти всіх країн ЄС.

30 травня ратифікацію Угоди про асоціацію Україна — Європейський союз підтримав сенат Нідерландів. Нідерланди стали останньою країною, яка ратифікувала Угоду про асоціацію України з ЄС.

ФОТО: інтернет

QHA