КИЇВ (QHA) -

У Національному антикорупційному бюро називають розслідування відносно першого заступника директора відомства Гізо Углави тиском з боку Генеральної прокуратури і реакцією на розслідування.

Відповідне повідомлення розмістили на сайті НАБУ.

Представники Бюро відзначили, що відомості про початок розслідування були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань наприкінці березня 2017 року за ініціативою ГПУ і СБУ.

— Очевидно, це виробництво ГПУ вважає одним з пріоритетних, оскільки її розслідуванням займається прокурорська група з 16 осіб, роботою якої керує особисто заступник Генерального прокурора Юрій Столярчук.

На переконання Бюро, виробництво є безпідставним, його розслідування — безперспективним, а Гізо Углава не порушував законодавство про громадянство.

Нагадаємо, Углаву підозрюють в ухиленні від сплати податків і приховуванні громадянства Грузії при прийомі на роботу. Однак у НАБУ спростовують ці звинувачення:

— Згідно з Конституцією Грузії, громадянство Грузії втрачається автоматично за умови набуття громадянства іншої країни. До того ж, між Україною та Грузією з 2007 року діє Угода спрощеного порядку набуття і припинення громадянства громадянами Грузії, які постійно проживають в Україні, та громадянами України, які постійно проживають в Грузії.

Звинувачення в несплаті податків представники НАБУ також називають безпідставним.

— За вказаними фактами Управління внутрішнього контролю Національного бюро зареєструвало кримінальні виробництва за фактами службового підроблення та втручання в діяльність Першого заступника Директора НАБУ.

Як повідомляло QHA, 24 травня відбудуться слухання кандидатів на посаду аудитора НАБУ.

ФОТО: інтернет

QHA