КИЇВ (QHA) -

НАБУ проводить обшуки у сім'ї міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова. Згідно з отриманою інформацією, обшуки проходять у сина Авакова — Олександра.

Відзначається, що обшуки проходять у рамках розслідування щодо рюкзаків, які МВС закупило  наприкінці 2014 — на початку 2015 року.

Як відомо, у лютому 2015 року МВС України уклало договори з ТОВ "Дніпровенд" на 5 тисяч рюкзаків вартістю 14,5 мільйона гривень і ПП "Плігачов" на 1 тисячу рюкзаків вартістю 2,1 мільйона гривень.

У червні 2015 року відбулося журналістське розслідування про те, що рюкзаки були придбані через підприємства, підконтрольні Арсену Авакову.

Кримінальне провадження щодо "рюкзаків Авакова" було відкрито Генпрокуратурою в липні 2015 року, тодішній генпрокурор Шокін передав його по підслідній військовій прокуратурі, а в квітні 2016 року ГПУ передала справу Національному антикорупційному бюро.

Навесні 2016 року НАБУ в рамках досудового розслідування отримало доступ до банківських рахунків компанії — постачальника тактичних рюкзаків для МВС "Дніпровенд", яку пов'язують із сином міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи МВС за попередньою змовою з суб'єктами господарської діяльності вчинили розтрату ввіреного їм майна під час закупівлі 6000 рюкзаків для потреб бійців у зоні АТО.

Нагадаємо, вранці, 31 жовтня, Аваков розпорядився зняти охорону, зокрема військовослужбовців МВС, з акції протесту під Верховною Радою України.

Раніше екс-радник голови МВС Антон Геращенко заявив, що між Аваковим і президентом Петром Порошенком існує конфлікт з самого першого дня обрання голови держави.

Джерело: Українська правда

QHA