КИЇВ (QHA) -

До Генеральної прокуратури направили подання на притягнення до відповідальності народних депутатів Борислава Розенблата (БПП) і Максима Полякова («Народний фронт»), підозрюваних в отриманні хабарів.

Про це повідомив глава Національного антикорупційного бюро Артем Ситник на спеціальному брифінгу, передає «Українська правда».

— Подання про зняття депутатського імунітету з народних депутатів Розенблата і Полякова спрямовані Генеральному прокурору. Сподіваюся, що генеральний прокурор оперативно відреагує на ці листи і направить подання до Верховної Ради.

Ситник також висловив надію на те, що за два пленарні тижні Верховна Рада зможе розглянути ці подання. За його словами, доказової бази, зібраної прокурорами і детективами, досить для пред'явлення звинувачень у хабарництві.

Керівник НАБУ зазначив, що нинішня справа про хабарництво отримана в результаті реалізації агентурної операції. Зазначена спецоперація проводилася спільно з Федеральним бюро розслідувань США, сказав Ситник.

Нагадаємо, за словами керівника САП Назара Холодницького, народні депутати Борислав Розенблат і Максим Поляков вносили за хабарі зміни до законодавства з видобутку бурштину. Вони отримували грошові кошти від представника підприємства-нерезидента України, який вийшов на депутатів для налагодження видобутку бурштину, причому запропонувавши змінити Податковий і Митний кодекс.

За вигоду Розенблат і Поляков внесли правки до законопроектів. Це правки щодо зменшення ренти за видобуток бурштину. За ці зміни вони отримали $ 15 тис.

ФОТО: інтернет

QHA