КИЇВ (QHA) -

Ключовим порушенням в день виборів до об'єднаних територіальних громад стали спроби або видача бюлетенів без пред'явлення документів, що засвідчують особу. Про це повідомив аналітик ОПОРИ Олександр Неберикут на прес-конференції Громадянської мережі ОПОРА за підсумками громадського спостереження за виборами до 201 ОТГ, передає кореспондент QHA.

— Це порушення було зафіксоване на більш ніж 13% виборчих дільниць. Ми неодноразово стикалися на виборах з тим, що чим нижче адміністративно-територіальний рівень, тим сильніше працює форма неформальних відносин членів виборчих комісій та виборців. Це відбувається на підставі того, що всі за всіх знають, тому що це невеликі населені пункти, розповів Неберикут.

Він також зазначив, що у 12,3% зафіксовано факти погану охорону виборчої документації.

Ми виявляли випадки, коли або не було приміщення, де зберігали виборчі бюлетені, або коли ця документація була все ж захищена, і перебувала в окремих закритих приміщеннях, але там не весь час перебували представники правоохоронних органів, поділився аналітик.

Крім того таких порушень, як розголошення таємниці голосування або фотографування бюлетенів, зафіксовано менше 1%.

Епізодично ми фіксували спроби підвезення виборців і присутність сторонніх осіб на виборчих дільницях, резюмував він.

Раніше QHA повідомляло, що на Херсонщині, у Станіславській об'єднаної територіальної громади (ОТГ) Білозерського району вибори депутатів місцевих рад можуть визнати недійсними. Керівник апарату обласної державної адміністрації Володимир Клюцевський уточнив, що мова йде про виборчій округ у селі Софіївка, і лише в одному окрузі вибори можуть визнати недійсними.

Нагадаємо, 29 жовтня у 201 об'єднаних територіальних громадах в усіх областях України відбулися вибори. У цих виборах взяли участь понад 1 мільйон 330 тисяч осіб, що склало близько 4% виборців України.

QHA