СОФІЯ (QHA) -

Партія колишнього прем'єр-міністра Болгарії Бойка Борисова «Герб» виграла дострокові вибори до парламенту, і тепер має намір сформувати правоцентристську коаліцію і підтримувати проєвропейський шлях держави. Про це повідомляється в статті журналіста Слава Окова виданню Bloomberg «Вибори в Болгарії: партія екс-прем'єра перемогла проросійського суперника».

У Центральній виборчій комісії в Софії заявили, що під час підрахунку 99 відсотків голосів партія «Герб» отримала 33% голосів виборців, а проросійські соціалісти, умовні наступники Комуністичної партії, у свою чергу, набрали 27%. На третьому місці опинилася націоналістична група «Об'єднані патріоти» (трохи більше 9%).

— Результат категоричний — він знову підтверджує, що «Герб» повинна бути провідною партією в майбутньому уряді. У нас має бути стабільний уряд і стабільна опозиція, — прокоментував перемогу своєї партії Бойко Борисов.

Виконавчий директор центру проведення опитувань Alpha Research Геновева Петрова зазначила, що вибір болгар може свідчити про бажання зберегти проєвропейський курс розвитку держави.

— Болгари роблять ставку на збереження проєвропейського спрямування країни і повністю не поділяють політику соціалістів у питанні змін.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, необхідність у дострокових виборах у Болгарії виникла після відставки правоцентристського уряду в листопаді 2016 року.

ФОТО: інтернет

QHA