КИЇВ (QHA) -

12-13 липня у Києві відбудеться черговий, 19-й саміт Україна—ЄС, для участі в якому прибудуть президент Європейської ради Дональд Туск, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер і верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні, повідомляє Інтерфакс- Україна.

Також від Євросоюзу в саміті візьмуть участь віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс і єврокомісари Йоханнес Хан і Сесілія Мальмстрем. Українську сторону на саміті очолить президент Петро Порошенко.

— Під час саміту лідери держав та інституцій ЄС відзначать завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію та недавній вступ у силу безвізового режиму для громадян України, — повідомили в представництві ЄС. — Крім того, саміт обговорить прогрес українських реформ і їх підтримку з боку ЄС.

Серед інших тем саміту — конфлікт і криза на сході України, а також регіональні проблеми і питання зовнішньої політики, у тому числі відносин з Росією, енергетичної безпеки та підготовки до саміту Східного партнерства, який заплановано провести у Брюсселі в листопаді 2017 року.

Згідно з програмою, пленарне засідання саміту Україна—ЄС відкриється 13 липня об 11 ранку, а після його завершення очікується спільна підсумкова прес-конференція.

Дискусійним поки є питання про спільну заяву за підсумками саміту, пише видання. Нідерланди зараз блокують фіксацію в спільній заяві положення про визнання Євросоюзом європейських прагнень України. Київ же наполягає на такому формулюванні і в разі, якщо ЄС відмовиться включати її в текст, може навіть відмовитися від спільної заяви.

Нагадаємо, що сьогодні, 11 липня — рівно місяць з початку дії безвізового режиму між Україною та країнами ЄС. За інформацією Держприкордонслужби України, за цей період кордон з Євросоюзом без віз перетнули понад 95 тисяч українців.

Як раніше повідомляло QHA, посол ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що зараз невідповідний час для вступу України до Європейського союзу.

ФОТО: інтернет

QHA