КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 26 грудня, на сайті Верховної Ради з'явився текст президентського законопроекту про Вищий антикорупційний суд. Законопроект розміщений під номером 7440.

У законопроекті вказується, що на посаду судді Вищого антикорупційного суду претендент обирається шляхом конкурсу, їм може бути призначений громадянин України віком від 35 років, зі стажем роботи на посаді судді не менше 5 років, з науковим ступенем у сфері права або пропрацював в науковій галузі не менше 7 років, з адвокатським досвідом.

Громадянин України не може бути призначений суддею, якщо десять років до призначення працював у силових структурах, обіймав політичні посади, здійснював корупційні правопорушення тощо.

Порошенко пропонує Раді передбачити створення Громадської ради міжнародних експертів і дозволити йому ветувати кандидатури до антикорупційного суду.

Також пропонується дозволити Вищому антикорупційному суду розглядати справи, в яких збиток або предмет злочину становить понад 500 прожиткових мінімумів, а також передбачити цілодобову охорону для суддів Вищого антикорупційного суду.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко заявив, що якщо не побачить прогресу у Верховній Раді щодо підготовки законопроекту про діяльність Вищого антикорупційного суду, то особисто керуватиме його підготовкою.

Раніше повідомлялося, що Сполучені Штати Америки очікують нових кроків у створенні Антикорупційного суду в Україні.

QHA