КИЇВ (QHA) -

Удень, 27 січня, на сайті Кабінету міністрів України з'явилася громадянська петиція з вимогою до Міністерства закордонних справ направити ноту протесту Росії у зв'язку із затриманням співробітниками спецслужб в окупованому Криму адвоката Еміля Курбедінова. Дану петицію можна підписати на офіційному порталі уряду України.

У тексті документа зазначено, що в зв'язку з тим, що країна-окупант Російська Федерація затриманням адвоката порушила статтю 70 Женевської конвенції, згідно з якою окупанти не можуть заарештовувати, переслідувати або засуджувати особи за думки і дії, які були вчинені до початку окупації, слідство відносно Еміля Курбедінова за запис у соціальній мережі від 2013 року має бути негайно припинений.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, адвоката Еміля Курбедінова затримали вранці 26 січня і звинуватили в правопорушення за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за публікацію в соцмережі в 2013 році. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

ФОТО: інтернет

QHA