КИЇВ (QHA) -

Візит президента України Петра Порошенка на Мюнхенську конференцію з питань безпеки, що відбудеться в лютому поточного року, може дати поштовх для вирішення україно-російських проблем. Таку думку висловив Генеральний консул України у Мюнхені Вадим Костюк в ході скайп-конференції в Українському кризовому медіа-центрі, передає кореспондент QHA.

За словами Вадима Костюка, крім українського президента, за попередніми даними, на Мюнхенську конференцію прибудуть "...президент США Дональд Трамп, президент Франції Франсуа Оланд, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Росії Путін".

— Я думаю, що цей візит (Порошенка) до Мюнхена, можливо, надасть поштовху вирішенню проблем, які має Україна у відносинах з Російською Федерацією, — зазначив Костюк.

Також він розповів про заплановані на цей рік взаємні офіційні візити українських і німецьких чиновників. Так, заплановано візит до України прем'єр-міністра Баварії Хорста Зеєхофера. За словам Вадима Костюка, поки що остаточна дата не визначена, тематика візиту може коригуватися. Він також зауважив, що, як прем'єр-міністр федеральної землі, Хорст Зеєхофер не уповноважений розглядати якісь загальнополітичні питання, тому під час переговорів акцент буде зроблений на економічній, інвестиційній, гуманітарній, культурній та освітянській співпраці.

Український консул також повідомив, що цього року відбудеться візит до Німеччини міністра закордонних справ Павла Клімкіна, на якому буде порушений увесь спектр міжнародної україно-німецької проблематики, а також підняте питання регіонального співробітництва.

Довідково: Мюнхенська конференція з безпеки — щорічна конференція, що проводиться в Мюнхені (Німеччина) з 1962 року. До 1993 року іменувалася Конференцією з військових питань і проводилася під егідою Християнсько-соціального союзу, з 1998 року фінансується урядом Німеччини.

Учасниками форуму в перші 30 років були військові та політичні лідери держав НАТО, політологи та представники ЗМІ. З 1990-х років у конференції беруть участь представники України, Росії та інших країн Східної Європи (з 1995), а також Китаю, Індії, Японії.

Виступ президента Росії Володимира Путіна на 43-й мюнхенській конференції 2007 року отримав назву Мюнхенська промова, і викликав великий резонанс у суспільстві, деякими політологи назвали його початком нової холодної війни.

QHA