КИЇВ (QHA) -

Перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова анонсувала, що найближчим часом буде запущена телевежа у Покровському Донецької області, що дозволить забезпечити українське телемовлення на частини окупованої території.

Про це вона сказала 29 вересня під час круглого столу у Верховній Раді.

— Сьогодні радіомовлення є на всій території окупованої частини Донбасу. Я сподіваюся, що ми незабаром запустимо вежу у Покровському, яка також дозволить не тільки оптимізувати українське мовлення на наших територіях, а, у тому числі, на 100 або 80 км давати мовлення на окуповану територію, — зазначила Джапарова.

За словами заступника міністра, у рамках діяльності Комісії з питань стабільного функціонування національних систем телерадіомовлення на окупованих територіях вже вдалося побудувати за участю місцевої влади кілька веж.

— Мова йде про Карачун, яка є взагалі символом українства і символом України. Зокрема, ми запустили нещодавно вежу в Бахмутівці Луганської області, яка сьогодні практично на третину збільшила мовлення на контрольованих Україною територіях, — сказала вона.

Нагадаємо, за два роки роботи Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при МІП, яка відповідає за розвиток телерадіомовлення у зоні проведення АТО і на території Криму, побудовані три телевежі: у Краматорську Донецької області (5 грудня 2016 р.), у Чонгарі Херсонської області (17 березня 2017 р.) і в Бахмутівці Луганської області (22 серпня 2017 р.).

Раніше QHA повідомляло, що 17 серпня стартував новий українсько-кримськотатарський медійний ресурс «Радіо Hayat». Його можна почути на сайті інформаційного агентства «Кримські новини», а також на частоті мовлення 103,5 FM у Каховському районі Херсонської області України. Головний офіс радіо «Хаят» знаходиться у Києві.

Нове радіо створено з метою встановлення зв'язку з окупованим Кримом, об'єднання кримськотатарської діаспори, розвитку кримськотатарських національних ЗМІ. Його ефірна частина складається з інформаційно-аналітичних і розважальних програм. На даний момент випуски новин ведуться українською та кримськотатарською мовами, у планах також — звучання на турецькій і англійській.

QHA