КИЇВ (QHA) -

Україна направила звернення до європейських партнерів і країн Великої сімки, щоб вони направили своїх представників на завтрашнє судове засідання по справі щодо українця Павла Гриба, і на власні очі змогли пересвідчитись у сфабрикованості і політичному характері справи.

Про це написав міністр закордонних справ Павло Клімкін в своєму твіттері.

— Терміново звернувся до країн ЄС&G7 направити представників на судове засідання у справі П.Гриба завтра. Світ має бачити російське псевдоправосуддя в дії

Павло Клімкін також висловив до Росії вимогу надати доступ українським лікарям до Павла Гриба, оскільки російська сторона не може надати медичні послуги відповідної якості і стан здоров’я Гриба погіршується. Клімкін назвав «знущанням» таке ставлення до ув’язненого українця. МЗС лишається на позиції, що життя людини має бути на першому місці, а Російська Федерація показує абсолютно негуманне, нелюдське поводження.

— Людина потребує допомоги, а над ним знущаються, не гребуючи здоров’ям та життям

Водночас, варто зазначити, що відповідно до інформації, яку вдалось знайти в Гуглі, в Краснодарі немає жодного представництва іноземної держави.

Як повідомлялось, 7 листопада в 9.30 в Краснодарі (РФ) відбудеться судове засідання, на якому обиратиметься запобіжний захід для 19-річного українця Павла Гриба. Гриб, який зараз перебуває в слідчому ізоляторі Краснодару,  візьме участь в засіданні по скайпу. В засіданні також візьмуть участь родичі Павла та український консул.

Довідково. Українець Павло Гриб зник 24 серпня в Білорусі, куди він поїхав на зустріч із дівчиною-росіянкою, з якою познайомився і спілкувався в соцмережах.  За його словами, на автостанції Гомеля його викрали невідомі люди в цивільному і передали іншим невідомим людям у лісі. Більше доби його тримали в приміщенні без вікон, після чого відвезли в Смоленську область (Росія), де «законно» оформили арешт. Батько Павла Гриба – Ігор Гриб, який раніше працював в Державній прикордонній службі України, припустив, що його викрало ФСБ РФ. Впродовж кількох тижнів було невідомо – через що саме затримали Павла Гриба.

18 жовтня Октябрьський районний суд м.Краснодар продовжив Грибу утримання під вартою до 4 січня 2018 року.  На судовому засіданні прозвучало, що він начебто обговорював зі згаданою знайомою росіянкою намір здійснити теракт в одній зі шкіл російського міста Сочі. ФСБ РФ звинувачує  в "тероризмі" (ст. 205 Кримінального Кодексу РФ, санкція статті передбачає позбавлення волі від десяти до 15 років). Українська сторона відкидає ці звинувачення і вважає це затримання політичним.

Український МЗС різко засудив продовження арешту Грибу, зазначивши, що безпідставне тримання його під вартою за сфабрикованим обвинуваченням є черговим свідченням політичного характеру справи.

У Павла Гриба портальна гіпертензія, через яку в будь-який момент можлива кровотеча з вен шлунка, стравоходу або носа. Перед тим, як він був викрадений, лікарі призначили йому операцію, яка змогла б зупинити прогресування захворювання.

15 вересня Гриба шпиталізували, однак українських лікарів до політв'язня не допустили.

QHA