КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України виступає за визнання Верховною Радою нелегітимними виборів президента Росії тільки на території окупованого РФ Криму. Про це сьогодні, 21 березня, на засіданні комітету парламенту із закордонних справ заявив заступник директора департаменту — начальник політичного відділу департаменту протидії загрозам з боку Росії українського МЗС Марко Шевченко.

— Міністерство закордонних справ підтримує проект постанови № 8168, який продовжує політику невизнання спроби анексії території України, який не визнає вибори на тимчасово окупованих територіях, — зазначив він.

Представник українського МЗС зазначив, що у разі оголошення виборів глави РФ нелегітимними на всій території Росії усі розпорядження Володимира Путіна також будуть визнаватися Україною нелегітимними.

За словами Шевченка, це може негативно вплинути на можливості міністерства із захисту національних інтересів України, в тому числі прав українців, які перебувають на території РФ.

Нагадаємо, глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін на зустрічі з главами МЗС країн ЄС у Брюсселі передав список із 140 осіб, причетних до організації незаконних виборів президента РФ в окупованому Криму.

QHA повідомляло, що Франція не визнає підсумки голосування на виборах президента Росії в анексованому Криму. Париж продовжує наполягати на повному відновленні суверенітету і територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Раніше Канада також заявила про невизнання виборів в Криму. У той же день і Німеччина заявила про те, що не визнаватиме результати голосування 18 березня на анексованому півострові.

QHA