КИЇВ (QHA) -

Україна звернулася до європейських партнерів і країн "великої сімки", щоб вони направили своїх представників на завтрашнє судове засідання у суді Краснодара (РФ) у справі українця Павла Гриба, і на власні очі змогли переконатися у сфабрикованості та політичному характері справи.

Про це написав міністр закордонних справ Павло Клімкін у своєму Твіттері.

— Терміново звернувся до країн ЄС & G7 направити представників на судове засідання у справі П. Гриба завтра. Світ повинен бачити російське псевдоправосудддя в дії.

Павло Клімкін також зажадав від Росії дозволити доступ українським лікарям до Павла Гриба, оскільки російська сторона не може надати медичні послуги належної якості, а стан здоров'я затриманого погіршується. Клімкін назвав «знущанням» таке ставлення до українця. МЗС залишається на позиції, що життя людини має бути на першому місці, а Російська Федерація показує абсолютно негуманне, нелюдське поводження.

— Людина потребує допомоги, а над нею знущаються, не гребуючи здоров'ям і життям.

Варто відзначити, що, за наявною інформацією, у Краснодарі немає жодного представництва іноземної держави.

Як повідомлялося, 7 листопада о 9:30 у Краснодарі (РФ) відбудеться судове засідання, на якому буде обиратися запобіжний захід для 19-річного українця Павла Гриба. Гриб, який зараз знаходиться в слідчому ізоляторі Краснодара, буде брати участь у засіданні по скайпу. У засіданні також братимуть участь родичі Павла та український консул.

Нагадаємо, українець Павло Гриб зник 24 серпня 2017 року в Білорусі, куди він поїхав на зустріч з дівчиною-росіянкою, з якою познайомився і спілкувався у соціальних мережах. За його словами, на автостанції Гомеля його викрали невідомі люди в цивільному і передали іншим невідомим людям у лісі. Більше доби його тримали в приміщенні без вікон, після чого відвезли до Смоленської області (Росія), де «законно» оформили арешт. Батько Павла Гриба — Ігор Гриб, який раніше працював у Державній прикордонній службі України, припустив, що його сина викрала ФСБ РФ. Протягом декількох тижнів причини затримання Павла Гриба були невідомі.

18 жовтня Жовтневий районний суд міста Краснодара продовжив Грибу утримання під вартою до 4 січня 2018 року. На судовому засіданні прозвучало твердження, що він нібито обговорював зі згаданою знайомої росіянкою про намір здійснити теракт в одній зі шкіл російського міста Сочі. ФСБ РФ звинувачує його у "тероризмі" (ст. 205 Кримінального Кодексу РФ, санкція статті передбачає позбавлення волі від 10 до 15 років). Українська сторона відкидає ці звинувачення і вважає це затримання політичним.

Український МЗС різко засудив продовження арешту Гриба, зазначивши, що безпідставне утримання його під вартою за сфабрикованим звинуваченням є черговим свідченням політичного характеру справи.

У Павла Гриба портальна гіпертензія, через яку в будь-який момент можлива кровотеча з вен шлунку, стравоходу або носа. Перед тим, як він був викрадений, лікарі призначили йому операцію, яка змогла б зупинити прогресування захворювання.

15 вересня Гриба госпіталізували, проте українських лікарів до політв'язня не пустили.

QHA