КИЇВ (QHA) -

19 березня міністр закордонних справ України Павло Клімкін планує закликати глав МЗС країн ЄС ввести санкції проти осіб, причетних до організації виборів в окупованому Криму, і не визнавати ці президентські вибори.

— Ми вже звертаємося до світу. Я буду розмовляти у понеділок з міністрами закордонних справ ЄС. По-перше, (Україна закликатиме ЄС) засудити і не визнавати вибори на території окупованого Криму. Це маємо бути 100%, — зазначив глава МЗС.

Клімкін нагадав, що Україні «потрібна позиція всього цивілізованого світу».

— Друге — ми маємо піти далі заяв. Тому буде розмова з міністрами про можливість санкцій щодо тих, хто брав участь в організації цих виборів або сприяв цим виборам. Причому, це можуть бути як європейські санкції, так і національні санкції, — сказав він.

Міністр додав, що на рівні заяв засудження РФ залишати не можна.

— Звичайно, не так просто і не так однозначно виявити усіх, хто до цього причетний. Але будемо намагатися це робити, — сказав він.

Нагадаємо, посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга заявив, що організація виборів в Криму покликана легітимізувати анексію півострова. Сибіга зазначив, що позиція України і міжнародної спільноти з виборів в Криму має бути «дуже чіткою і твердою».

Раніше декілька журналістів зі Швеції та Франції приїхали в окупований Крим для висвітлення незаконних виборів президента РФ, які відбудуться 18 березня.

Джерело: ВВС Україна

QHA