КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України глибоко стурбоване у зв'язку з повідомленнями про можливе застосування хімічної зброї 4 квітня 2017 року у районі населеного пункту Хан Шайхун на півдні провінції Ідліб у Сирії, яке призвело до великих втрат серед цивільного населення. Про це повідомляється на сайті відомства.

— Україна підтверджує свою позицію, що застосування хімічної зброї будь-ким, у будь-якому місці та за будь-яких обставин є грубим порушенням міжнародного права і має бути строго засуджене. Особи, відповідальні за такі діяння, повинні бути притягнуті до відповідальності.

Україна очікує результатів розслідування, яке буде проведене Місією Організації з заборони хімічної зброї.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 4 квітня міністр охорони здоров'я в тимчасовому уряді Сирії Феррас Джунді повідомив, що у результаті хімічної атаки в населеному пункті Хан Шейхун сирійської провінції Ідліб загинули понад 100 мирних жителів. Постраждало близько 500 осіб, серед яких багато дітей.

За словами чиновника, під час рятувальних операцій після атаки Управління цивільної оборони та лікарня в Ідлібі піддалися ударам сил Башара Асада.

Режим Асада за останні 10 днів застосував хімічну зброю проти мирних жителів Сирії тричі. У місті Хама 25 березня у результаті чергової атаки загинули двоє і було поранені 30 осіб.

Уряд сирійського президента Башара Асада заперечує факти застосування хімічної зброї та звинувачує у використанні заборонених видів зброї сили опозиції.

ФОТО: інтернет

QHA