КИЇВ (QHA) -

У Міністерстві закордонних справ України відзначили, що прийняття Комітетом міністрів Ради Європи рішення щодо ситуації в АР Крим і Севастополі є серйозним внеском РЄ в забезпечення демократії та безпеки в регіоні.

— Розглядаємо рішення Комітету міністрів як один з елементів комплексної відповіді міжнародної спільноти на злочинні дії Російської Федерації в Україні. Це рішення, безсумнівно, посилює позицію щодо Криму, висловлену в минулому році в Резолюції ГА ООН 71/205 «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», і долучає Раду Європи до виконання цієї резолюції, — йдеться в повідомленні.

У коментарі МЗС наголошується, що прийняте 3 травня Комітетом міністрів РЄ рішення щодо ситуації в АРК і Севастополі стало першим комплексним документом головного керівного органу Ради Європи, присвяченим суто кримській проблематиці.

— Важливо, що Комітет міністрів РЄ, як раніше Генасамблея ООН, визнав відповідальність Росії відповідно до міжнародного гуманітарного права та міжнародного права в галузі прав людини і закликав владу РФ виконувати свої зобов'язання в повній мірі, — відзначили МЗС.

Комітет міністрів у черговий раз підтвердив незмінність позиції щодо незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в рамках її міжнародно визнаних кордонів.

У заяві МЗС наголошується, що поряд з такими порушеннями прав людини в Криму, як обмеження свободи слова, релігії, переконань і мирних зібрань, фіксуються репресії проти національних меншин, зокрема, кримських татар. Рішення так званого Верховного суду в окупованій АРК про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності також викликало осуд Комітету міністрів РЄ. Документ містить чітку вимогу до Російської Федерації вжити всіх заходів для забезпечення прав людини в Криму, включно з переглядом судової заборони Меджлісу.

— Одним із центральних положень рішення є заклик забезпечити безперешкодний доступ правозахисних механізмів Ради Європи, зокрема, його Комісара з прав людини, на тимчасово окупований півострів для здійснення моніторингу дотримання прав людини відповідно до їх мандату. Вважаємо, що присутність міжнародних конвенційних та інституційних моніторингових органів на території окупованого Криму в умовах стрімко деградуючої ситуації з правами людини є життєво необхідною і невідкладною, — йдеться в заяві МЗС.

Нагадаємо, у справі за позовом України проти Росії з метою залучення останньої до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації Міжнародний суд ООН ухвалив рішення про введення обмежувальних заходів відносно РФ за порушення Конвенції про расову дискримінацію для захисту національних меншин в анексованому Криму.

ФОТО: інтернет

QHA