КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує протиправне і антигуманне рішення Північно-Кавказького окружного військового суду, яким громадянин України Руслан Зейтуллаєв позбавлений волі на 12 років. Про це QHA повідомила прес-служба міністерства.

Україна трактує це судове рішення як черговий доказ повної ангажованості російської судової системи, яку тоталітарний режим РФ перетворив на інструмент репресій проти незгодних із безправ'ям, диктатом і російською агресією.

Цей вирок також підтверджує, що Росія не має жодних намірів припиняти дискримінаційні дії щодо представників кримськотатарського народу, незважаючи на відповідний наказ Міжнародного суду ООН (рішення про обмежувальні заходи щодо кримських татар).

МЗС вимагає негайно звільнити незаконно утримуваного в РФ Зейтуллаєва і закликає міжнародну спільноту вжити заходів з метою посилення політичного і дипломатичного тиску на Російську Федерацію для звільнення його та інших громадян України, які перебувають у Росії.

Як повідомляло раніше QHA, Північно-Кавказький військовий окружний суд засудив фігуранта справи «Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі з відбуванням у виправній колонії суворого режиму.

4 квітня Руслан Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування на знак протесту проти несправедливого ставлення до кримських татар в окупованому Криму. Правозахисники повідомляли, що голодування було «мокрим» — Руслан пив чай ​​без цукру.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року у Криму було затримано чотирьох кримських мусульман, зокрема і Руслана Зейтуллаєва, за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася у Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

ФОТО: інтернет

QHA