КИЇВ (QHA) -

Утиски "Кримської солідарності" — це спроба залякати тих, хто допомагає сім'ям незаконно ув'язнених в окупованому Криму і, незважаючи на погрози російської окупаційної влади, об'єктивно висвітлює репресивну політику Кремля на півострові.

Про це сказано в заяві Міністерства закордонних справ України з приводу нового витка репресій в окупованому Криму.

— Нова хвиля репресій свідчить про продовження Кремлем послідовного і цілеспрямованого тиску на членів громадського об'єднання родичів незаконно затриманих у Криму громадян України, активістів та адвокатів "Кримська солідарність", — зазначили у відомстві.

Також у МЗС зазначили, що Кремль використовує цинічні методи, щоб змусити активістів і родичів українських політв'язнів мовчати і відмовитися від ініціатив солідарності та взаємодопомоги.

— Вимагаємо від Росії припинити свавілля на тимчасово окупованій території України і забезпечити безперешкодний доступ міжнародних моніторингових місій на Кримський півострів, — сказано в повідомленні.

Також МЗС звернулося із закликом до світової спільноти посилити тиск на окупанта, у тому числі і за рахунок посилення санкцій.

Раніше QHA повідомляло, 8 листопада в Криму пройшли обшуки в будинках кримських татар. Кількох з них затримали, а також вилучили телефони. Одного з затриманих — Сейтумера Сейтумерова — відвезли до поліції міста Бахчисарая. Він відомий як фотограф, економіст і адміністратор кафе "Салачик'", власником якого є затриманий 11 жовтня Марлен (Сулейман) Асанов.

Суд за "справою" Сейтумерова призначили на 14:00, однак пізніше його перенесли на 15:20.

Відомо також про обшук у смт Кіровське, по вул. Шкільній, у будинку голови регіонального меджлісу Екрема Абдульватова. У нього також вилучили телефон і ноутбук.

Силовики також обшукали будинок активіста Алімдара (Руслана) Нарімановича Белялова, якого оштрафували за активну позицію та висвітлення подій у Криму (зокрема, обшуків і затримань у Бахчисараї 11 жовтня 2017 р.). Під час обшуку у нього вилучили велику суму грошей: 3000 доларів і 60 000 рублів без складання відповідного протоколу.

До районного відділення забрали п'ятьох працівників громадського харчування, які працювали у Белялова. Це Зекерьяєв Асан Расимович, Зекерьяєв Алім Айдерович, Абдураманов Ресуль Фарикович, Ісаєв Мустафа Рамазанович, Умеров Амет Халилович. У всіх намагалися взяти зразки ДНК і відбитки пальців. До деяких з них була застосована фізична сила.

QHA