КИЇВ (QHA) -

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зажадав від російської влади припинити політичні переслідування і порушення прав людини на анексованому півострові. Про це він написав на своїй сторінці у Twitter.

— Російські окупанти увірвалися на зустріч громадського об'єднання «Кримська солідарність». Це ж треба так боятися того, що кримчани допомагають один одному і підтримують сім'ї політв'язнів. Припинити порушення прав людини та політичні переслідування в окупованому Криму — вимога всього демократичного світу до РФ, — написав він.

Нагадаємо, в «Кримській солідарності» заявили, що візит силовиків на збори активістів громадського об'єднання був підготовлений заздалегідь. У соціальних мережах під час стрімів з місця подій працювали боти з кримськотатарськими іменами та прізвищами. Незважаючи на акцію силовиків, активісти виходили у прямий ефір і розповідали про те, що сталося.

QHA повідомляло, що в окупованому Криму в Судаку на зустріч «Кримської солідарності» приїхав наряд «поліції». За словами силовиків, причиною їхнього приїзду стала інформація про наявність зброї у приміщенні, де проходило зібрання громадського об'єднання. Вони додали, що захід відбувався у «прикордонній зоні», і це потрібно було узгодити з так званими властями.

Силовики змусили активістів громадського об'єднання надати свої паспортні дані, утримуючи всіх у приміщенні, де відбувалося засідання організації.

QHA