КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України висловило протест діям РФ у Криму у зв'язку з погіршенням здоров'я кримськотатарського активіста Бекіра Дегерменджі.

Спікер МЗС Мар'яна Беца повідомила, що Україна вимагає надати невідкладну медичну допомогу Дегерменджі.

Раніше адвокат Бекіра Дегерменджі Едем Семедляєв повідомив, що подав заяву так званому "омбудсмену" Криму, а також омбудсмену РФ у зв'язку з тим, що через утримання під вартою його підзахисного було доправлено із СІЗО у реанімацію. Він також звернувся до слідчого з клопотанням про зміну запобіжного заходу Дегерменджі.

Нагадаємо, вчора 65-річний кримськотатарський активіст Бекір Дегерменджі, про погіршення здоров'я якого раніше повідомляв його адвокат, потрапив у реанімацію.

Раніше Едем Семедляєв повідомляв, що стан здоров'я Дегерменджі тяжкий, він лежить під крапельницею.

Адвокат написав скарги начальнику СІЗО і в медичну частину установи і попросив, щоб Дегерменджі перевели у спеціалізований лікувальний заклад, оскільки йому терміново потрібна вентиляція легенів.

Дегерменджі страждає на бронхіальну астму і має третю групу інвалідності.

Нагадаємо, Бекір Дегерменджі, батько Мустафи Дегерменджі, який фігурує як обвинувачений у«справі 26 лютого», був затриманий 23 листопада у кафе «Медобори» у Сімферополі. Його заарештували до 15 січня 2018 року.

6 грудня підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму відхилив апеляцію захисту зі зміни запобіжного заходу кримськотатарському активісту Бекіру Дегерменджі, якого підозрюють у нібито вимаганні.

QHA