КИЇВ (QHA) -

Росія систематично порушує свої зобов'язання як держава-окупант, як сторона Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, а також наказ Міжнародного Суду ООН, яким РФ зобов'язали припинити обмеження прав кримськотатарської спільноти зберігати свої представницькі інститути, включаючи Меджліс кримськотатарського народу.

Про це заявили у прес-службі МЗС України

— Майже щоденні обшуки і затримання кримськотатарських і українських активістів, продовження залякування та переслідування опонентів окупації і представників Меджлісу кримськотатарського народу свідчать про системну злочинну політику Кремля на окупованих українських територіях, сказано у повідомленні.

Також МЗС України висловив "рішучий протест у зв'язку зі злочинними діями російської окупаційної влади в Автономній Республіці Крим і черговою хвилею незаконних обшуків і затримань, які призвели до смерті легендарної кримськотатарської активістки, ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка".

— Закликаємо міжнародних партнерів посилити політичний, економічний і санкційний тиск на державу-агресора для того, щоб захистити населення півострова від цілеспрямованих знущань і переслідувань з боку кремлівської окупації, припинити жахливі злочини і прискорити деокупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, заявили у МЗС.

Нагадаємо, що 23 листопада в окупованому Криму пройшли обшуки у будинках Асана Чапуха і Амета Асанова в Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача в с. Ближнє Феодосії (його затримали разом із дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Затриманий Бекір Дегерменджі  його затримали навпроти ресторану «Мараканд», в кафе «Медобори» у Сімферополі. 57-річний Бекір Дегерменджі є батьком Мустафи Дегерменджі, який фігурує як обвинувачений у справі "26 лютого".

Увечері 23 листопада окупанти відпустили двох затриманих активістів — Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара.

Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі, Казима Аметова, Руслана Трубача затримали на 48 годин. Їм інкримінують "вимагання". Сума хабара, яку вони нібито вимагали у громадянина Туреччини — 7 тис. доларів.

Турка, у якого нібито вимагали гроші, звуть Юсуф Айтан, він заборгував гроші кільком людям, серед яких була Веджіє Кашка. Активісти, відчуваючи повагу до родини Веджіє-Аблаєв, втрутилися в ситуацію і намагалися допомогти.

В результаті дій силовиків у Криму 23 листопада померла 83-річна Веджіє Кашка  ветеран кримськотатарського національного руху.

Прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальну справу за фактами проведення незаконних обшуків, затримань і смерті ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

QHA