КИЇВ (QHA) -

У ноті протесту зазначено, що проведення згаданого заходу є грубим порушенням Російською Федерацією державного суверенітету України, законодавства України, загальновизнаних норм міжнародного права, у тому числі Статуту ООН, резолюцій Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» A / Res / 68/262 від 27 березня 2014 року і «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі» A / Res / 71/205 від 19 грудня 2016 року, а також інших багатосторонніх міжнародних договорів, учасниками яких є Україна та Російська Федерація.

У цьому контексті Україна висловлює свою категоричну вимогу про прийняття російською стороною невідкладних заходів з відновлення територіальної цілісності і суверенітету України, неухильного дотримання загальновизнаних норм міжнародного права і негайного припинення практики проведення без згоди України будь-яких заходів на її суверенної території.

Повідомляється, що організаторами так званого «Ялтинського міжнародного економічного форуму» виступили незаконно утворений орган — «уряд Республіки Крим» і фонд «Ялтинського міжнародного економічного форуму» за підтримки Адміністрації Президента РФ.

Прокуратура АРК інформувала, що участь у такому заході офіційних іноземних представників буде розглядатися як визнання останніми зміни статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і легітимності окупаційного режиму.

ФОТО: інтернет

QHA