КИЇВ (QHA) -

Розміщення ізраїльських поселень на території Ізраїлю суперечать принципам міжнародного права. Про це зазначається у роз'ясненні МЗС з приводу голосування за відповідну резолюцію.

У заяві, крім прямої вказівки на причини голосування, також засуджується підбурювання з палестинського боку.

— Україна, як і інші постійні та непостійні члени Ради Безпеки ООН, а також генеральний секретар ООН, неодноразово засуджувала поселенську діяльність Ізраїлю, оскільки вона суперечить міжнародному праву. Ми також засуджуємо насильство і підбурювання до нього з палестинського боку. Текст резолюції є збалансованим — вона закликає до прийняття необхідних для мирного врегулювання кроків як з ізраїльської, так і з палестинської сторони. Ізраїль повинен припинити поселенську діяльність, а палестинська влада — вжити ефективних заходів з боротьби з тероризмом, — заявили в МЗС.

У МЗС підкреслили, що врегулювання конфлікту з незаконними поселеннями між Ізраїлем і Палестиною має відбутися мирним шляхом. Також у відомстві висловили сподівання на те, що голосування не вплине на відносини України та Ізраїлю.

Нагадаємо, як передавало QHA, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху 25 грудня доручив ізраїльському МЗС мінімізувати робочі контакти з 12 державами, які підтримали резолюцію Радбезу ООН із засудженням побудови ізраїльських поселень на окупованих територіях Палестини. Україна була у числі 14 країн, які проголосували за резолюцію.

ФОТО: інтернет

QHA