ГААГА (QHA) -

МЗС України прийняло рішення передати до Міжнародного суду ООН всі дипломатичні ноти, направлені Російською Федераціэю після початку її агресії. Про це в ході свого виступу в Гаазі повідомив адвокат української сторони, американський юрист Давид Зіонц, передає кореспондент QHA.

— Пан Рогачов (представник РФ,  ред.) говорить, що Україна не надавала Росії конкретних випадків порушень. Він каже, що кожен документ містив лише загальні речі. Однак він не надав суду всі без винятку документи дипломатичного листування,  повідомив представник української сторони.

Він зазначив, що сторона України не збиралася спочатку надавати суду таку кількість документів, однак брехня російських дипломатів спонукала її передати на розгляд суду всі без винятку ноти офіційного Києва.

Раніше юрист Global Rights Compliance Катерина Бусол у своєму розборі аргументів РФ у суді ООН зазначила, що Росія свідомо маніпулює судом, роблячи заяви про «дискримінацію національних меншин» України, зокрема говорячи про законодавче невизнання кримських татар корінним народом півострова. Однак затримка затвердження статусу корінного народу законодавчим чином не йде врозріз зі світовою практикою, адже без конкретних випадків порушення прав людини подібна процедура займає досить багато часу і вимагає розробки далекоглядної, превентивної внутрішньої політики держави.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов з метою притягти Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

У матеріалах справи фігурують катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти у Харкові та інших українських містах. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар та українців в окупованому Криму.

Важливо, що у позові містяться вимоги ще до винесення підсумкового вироку заборонити Росії здійснювати агресивні дії, які можуть погіршити ситуацію, а також припинити фінансування терористичних організацій.

6 березня представник України, заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль виступила з промовою в суді ООН про те, що тактика Росії у її агресії щодо України включає підтримку тероризму, пропаганду, залякування, корупцію та кібератаки.

Як пише Європейська правда, під час слухань у Міжнародному суді ООН у справі «Україна проти Росії» дипломати РФ в якості доказів посилалися на поширювані Кремлем фейковий новини. Так, росіяни зареєстрували у суді 600-сторінковий документ із письмовими поясненнями, в одному з яких міститься лінк на змонтовану для російського телеефіру промову Петра Порошенка в Одесі у листопаді 2014 року.

ФОТО: інтернет

QHA