КИЇВ (QHA) -

Російська Федерація ось уже третій рік поспіль продовжує злочинно нехтувати статутом Організації Об'єднаних Націй, здійснюючи агресію проти України та окупувавши український Крим. Про це сказано в опублікованій для преси заяві МЗС України, приуроченій до триріччя прийняття в ООН резолюції «Територіальна цілісність України».

— У резолюції Генасамблеї підкреслюється недопущення визнання будь-яких змін статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на підставі незаконного референдуму. Незважаючи на таку чітку вимогу міжнародної спільноти, протягом цих трьох років Російська Федерація не тільки не відмовилася від своїх агресивних дій, а й продовжує грубо порушувати Статут ООН і основні норми і принципи міжнародного права, здійснюючи тимчасову окупацію Кримського півострова, масштабні утиски прав людини і відкриту військову агресію на Донбасі. Слід визнати, що 25 років членства РФ в ООН були заплямовані постійним нехтуванням Статутом Організації, кульмінацією якого стала агресія РФ і окупація нею частин території Грузії в 2008 році та України в 2014 році, а також триваюча агресія на українському Донбасі.

Україна знову вимагає від Росії звільнити захоплений півострів Крим і виконати в повному обсязі вимоги резолюцій «Територіальна цілісність України» 2014 року і «Положення з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)» 2016 року.

— Україна вимагає від Російської Федерації припинити окупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і в повному обсязі виконати вимоги резолюцій ГА ООН 68/262 та 71/205. Україна буде продовжувати здійснювати всі передбачені міжнародним правом кроки для протидії агресії з боку РФ, полегшення становища громадян України на тимчасово захопленій території, відновлення своєї територіальної цілісності та відшкодування завданих російською стороною збитків.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 16 березня 2017 року Європарламент проголосував за резолюцію, покликану привернути увагу світу до порушення прав людини в окупованому Криму. У проекті резолюції міститься заклик звільнити всіх політичних в'язнів, заарештованих російськими правоохоронними органами за трирічний окупаційний період. Європарламент вимагає від російських властей відкрити перелік затриманих/заарештованих /зниклих, щоб зрозуміти цілісну картину процесів, що відбуваються на півострові протягом останніх трьох років. Окремим важливим елементом в резолюції є заклик до Російської Федерації забезпечити доступ міжнародних правозахисних організацій до півострова з метою реальної оцінки ситуації із забезпеченням прав людини в АРК.

Символічний той факт, що резолюція по Криму була прийнята Європарламентом практично відразу після проведення слухань у Міжнародному Суді ООН у Гаазі про застосування запобіжного заходу у справі України проти РФ. Очікується, що прийнята резолюція суттєво посилить позиції України в цьому процесі.

ФОТО: інтернет

QHA