АНКАРА -

Недалекоглядні заяви Верховного представника Європейського союзу у закордонних справах і політиці безпеки Федеріки Могеріні та єврокомісара з питань розширення і політики добросусідства Йоханнеса Хана не мають для Туреччини ніякого значення, йдеться в заяві МЗС Туреччини.

Йоханнес Хан і Федеріка Могеріні заявили, що необхідно уникати подальшого зростання напруженості, що спостерігається в останні дні в стосунках Анкари з низкою країн ЄС.

— Вчорашні заяви Хана і Федеріки Могеріні, зроблені після ескалації напруженості у відносинах Туреччини і низки країн ЄС, засновані на неправильному сприйнятті реального стану справ. Для зниження напруженості Брюссель повинен звернутися до країн, які порушили дипломатичні угоди і які стали причиною для створення такої ситуації, але замість цього ЄС вважав за краще закликати Анкару до відмови від кроків, які призводять до зростання напруженості в двосторонніх відносинах. Брюсселю слід усвідомити, що подібні заяви заохочують радикалізм і ксенофобію, — йдеться в заяві.

У МЗС Туреччини відзначили, що ЄС повинен продемонструвати рішучу позицію щодо країн, що грубо порушили положення Віденської конвенції про дипломатичні відносини 1961 року і Віденської конвенції про консульські відносини 1963 року, Європейську конвенцію з прав людини, основні права людини і свої міжнародні зобов'язання. Але замість цього Брюссель виступає з позиції солідарності з країною-членом ЄС і захищає Нідерланди, які відкрито нехтували європейськими цінностями, що є дуже небезпечним кроком, йдеться в документі.

— Беручи до уваги все вищесказане, недалекоглядна заява керівництва ЄС не має ніякого значення для Туреччини, — йдеться в заяві.

Нагадаємо, влада Нідерландів 11 березня заборонила посадку в Роттердамі літаку з главою МЗС Туреччини Мевлютом Чавушоглу на борту.

Незабаром з тиском зіткнулася і міністр у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатма Бетуль Саян Кайя, яка прибула до Нідерландіви з Німеччини на автомобілі для участі у зустрічі з турецькою діаспорою. Поліція Нідерландів спочатку затримала співробітників охорони Фатми Бетуль Саян Кайї, а потім видворила міністра до Німеччини.

У той же час співробітники поліції Нідерландів розігнали із застосуванням собак і кінних нарядів тисячі етнічних турків, які зібралися біля стін генконсульства у Роттердамі на знак підтримки турецького міністра.

ФОТО і джерело: АА

QHA