АНКАРА (QHA) -

Рішення суду, що засудив Ахтема Чийгоза до 8 років колонії загального режиму, є ще одним прикладом знущань над кримськими татарами, які вибрали мирний шлях вираження свого занепокоєння тим, що відбувається в Криму. Про це сказав прес-секретар МЗС Туреччини Хусейн Мюфтюоглу. Відповідну заяву опубліковано на офіційному сайті відомства.

— Майже через три роки утримання заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, так званий суд чинного уряду Криму 11 вересня виніс йому вирок у вигляді 8 років тюремного ув'язнення. Вирок суду є ще одним несправедливим рішенням щодо кримських татар, які обрали мирний шлях вираження свого занепокоєння тим, що відбувається у Криму. Ми сподіваємося, що рішення щодо Ахтема Чийгоза буде переглянуте і він буде звільнений. І ми ще раз наголошуємо на важливості, яку ми приділяємо дотриманню прав та інтересів нашого братнього кримськотатарського народу.

Як повідомляло раніше QHA, 11 вересня, так званий Верховний суд Криму у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура  8 років позбавлення волі.

Президент України Петро Порошенко назвав справу Ахтема Чийгоза, за якою окупаційна влада Криму винесла вирок 11 вересня, «черговим вироком Росії, яку ООН визнала окупантом».

Мар'яна Беца зазначила, що «боротьба за Чийгоза» триватиме.

Нагадаємо, після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня у своєму останньому слові на «суді» Ахтем Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

ФОТО: інтернет

QHA