КИЇВ (QHA) -

Продовження на рік санкцій проти Росії свідчить про налаштованість Євросоюзу залишатися на принципових позиціях підтримки України у «кримському питанні». Таким чином у Міністерстві закордонних справ України агентству QHA прокоментували продовження санкцій.

Термін дії обмежувальних заходів ЄС, запроваджених у зв’язку із незаконною анексією АР Крим та м. Севастополь пролонговано на наступні 12 місяців — до 23 червня 2018 р.

У Міністерстві нагадали, що проект рішення Ради ЄС щодо внесення змін до Рішення Ради ЄС 2014/386/CFSP був схвалений Комітетом постійних представників ЄС (COREPER) 6 червня 2017 року.

В МЗС також зауважили, що цей правовий акт не передбачав внесення будь-яких змін щодо обсягу відповідних обмежень (санкції проти РФ не пом’якшені), що також свідчить про незмінність позиції ЄС стосовно територіальної цілісності України.

Як повідомляло QHA, сьогодні Рада ЄС схвалила продовження на рік «кримський пакет» санкцій, які були застосовані до РФ 2014 року за незаконну анексію АР Крим. Зокрема санкції включають заборону: на імпорт продукції з Криму або Севастополя до ЄС; інвестиції у Крим або Севастополь; туристичні послуги у Криму або Севастополі (заборона на заход європейських круїзних суден); на експорт певних товарів і технологій у кримські компанії або для використання у Криму в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах або пов'язаних з розвідкою, видобутком нафти, газу і мінеральних ресурсів; технічну допомогу, посередницькі, будівельні або інженерні послуги, пов'язані з інфраструктурою в цих секторах.

QHA