МОСКВА (QHA) -

З Міністерства закордонних справ Російської Федерації направили офіційну заяву про те, що політичні в'язні Олег Сенцов та Олександр Кольченко не будуть передані Україні через наявність у них російського громадянства.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов.

Заступник міністра зазначив, що дана заява є нікчемною згідно з нормами міжнародного права, адже громадянство в'язнямбуло нав'язане разом із анексією Криму.

— Це «громадянство» було примусово нав'язано всім кримчанам одночасно з анексією Криму. Обидві цих дії Росії є нікчемними згідно з міжнародним правом.

Пєтухов стверджує, що Україна домагатиметься повернення політв'язнів через міжнародні організації, які мають вплив на Росію, а також у рамках позовів, поданих до Європейського суду з прав людини.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, 9 грудня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час прес-конференції в ході зустрічі міністрів на засіданні ОБСЄ заявив, що Росія допускає, що українські політв'язні Сущенко, Сенцов і Клих можуть бути обмінені на росіян, які перебувають в Україні.

ФОТО: інтернет

QHA