МОСКВА (QHA) -

У міністерстві закордонних справ Росії заявили, що прийняття Верховною Радою закону про реінтеграцію Донбасу є "підготовкою до нової війни" і "загрожує небезпечною ескалацією".

Про це йдеться у заяві МЗС РФ з приводу прийняття закону № 7163 про деокупацію.

У російському відомстві вважають, що прийнявши закон, Україна "законодавчо підтвердила лінію на вирішення" проблеми Донбасу "силовим шляхом".

— За великим рахунком, президент Петро Порошенко отримує необмежені, близькі до диктаторських, повноваження на придушення інакомислення та невдоволення. Інакше як підготовкою до нової війни це назвати не можна, — йдеться у повідомленні.

У заяві вказується, що Україна "намагається зняти з себе будь-яку відповідальність" за руйнування і страждання свого народу і «перекласти провину на Росію».

— Результат сучасної української "законотворчості" повністю суперечить Мінським угодами, — підкреслили у МЗС РФ.

Російські дипломати вважають, що створюється ситуація, яка "загрожує небезпечною ескалацією в Україні з непередбачуваними наслідками для світової спільноти і безпеки".

QHA повідомляло, що 18 січня Верховна Рада України схвалила закон про деокупацію Донбасу, в якому Росію визнали країною-окупантом.

Джерело: РБК

QHA