КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку зі спробами Кремля організувати у тимчасово окупованому Севастополі виборчі процеси та інші незаконні дії, зокрема через незаконне затвердження переліку та меж виборчих дільниць, зазначається у коментарі МЗС.

У повідомленні наголошується, що чергова спроба держави-окупанта поширити своє національне законодавство на територію суверенної України є грубим порушенням норм міжнародного права і законодавства України.

— Україна не визнає будь-які інші «виборчі процеси», які Кремль проводить на тимчасово окупованій території, і вважає їх нікчемними за своєю суттю та змістом, — наголосили у зовнішньополітичному відомстві.

Крім того, в українського відомстві нагадали, що згідно зі статтею 9 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», органи, їхні посадові та службові особи і їхня діяльність на тимчасово окупованій території вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані або призначені в порядку, який не передбачений законом України.

МЗС закликає всі держави, міжнародні організації та спеціалізовані установи не визнавати жодних нелегітимних виборчих процесів, що відбуваються на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, утриматися від будь-яких кроків, які можуть розглядатися як привід для легітимізації незаконних виборів, а також посилити тиск на Росію з метою припинення нею агресії проти України і початку процесу деокупації Криму.

ФОТО: інтернет

QHA