КИЇВ (QHA) -

У Міністерстві закордонних справ України рішуче засуджують прийняте учора російським окупаційним судом рішення за сфальсифікованою справою громадянина України Володимира Балуха про продовження йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 4 вересня 2017 року і категорично відкидають будь-які звинувачення на його адресу.

— Єдиною «виною» етнічного українця, який живе в окупованому Росією Криму, є його відданість своїй батьківщині та повага до державного прапора України. Це послужило підставою для держави-окупанта на початку грудня 2016 року за надуманим приводом заарештувати Володимира Балуха і незаконно тримати його під вартою вже більше півроку, — сказано у коментарі МЗС.

Також у відомстві зазначили, що справу Балуха сприймають як «символ страху кремлівської влади перед усім українським, а також як свідчення панівних на окупованому півострові політичних репресій і безправ'я».

— Вимагаємо від Російської Федерації звільнити Володимира Балуха та інших політичних в'язнів, а також припинити переслідування тисяч інших громадян України, які опинилися під окупацією кремлівського режиму.

Нагадаємо, учора, 24 травня Роздольненський районний суд продовжив Володимиру Балуху термін утримання під вартою до 4 вересня 2017 року. При цьому підконтрольний Кремлю суд сам виступив з клопотанням про продовження запобіжного заходу українському громадянину, що є правовим порушенням.

ФОТО: інтернет

QHA