БУХАРЕСТ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України намагається пом'якшити дипломатичну термінологію про запланований раніше візит президента Румунії Клауса Йоганніса, яка не відбудеться в заявлені строки.

У прес-службі відомства наголосили, що не вважають візит «скасованим».

— Візит не скасований, а перенесений, наголосили в МЗС.

Також e МЗС зазначили, що відповідну ноту отримали ще минулого тижня. Разом з тим нова дата, на яку нібито перенесений візит, не називається.

Ми розчаровані небажанням румунської сторони вести діалог між лідерами. Внутрішньополітична дискусія не повинна негативно впливати на двосторонні відносини. Ми підтверджуємо зацікавленість у продовженні конструктивного діалогу і чекаємо на його продовження найближчим часом, додали в українському зовнішньополітичному відомстві.

При цьому в офіційній заяві для ЗМІ сам президент Румунії Клаус Йоганніс заявляє про скасування візиту в Україну.

За словами Йоганніса, він скасував свій візит в Україну, який повинен був відбутися в жовтні, після прийняття ВРУ закону про освіту.

Я відмовився від свого візиту в Україну, і я також виступив проти візиту глави ВРУ в кінці вересня, щоб послати сильний дипломатичний сигнал. Скасування візиту президента є сигналом надзвичайно потужним, заявив він.

Як повідомлялося раніше, на прес-конференції у Нью-Йорку 22 вересня президент Румунії заявив про скасування візиту в Україну через прийнятий Верховною Радою закону про освіту.

QHA