КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України висловило протест, вимагаючи почати міжнародне розслідування і покарати винних в обстрілі військового літака ЗСУ Ан-26.

Про це повідомляється на сайті міністерства.

— Російській стороні висловлено категорична вимога припинити міжнародно-протиправні дії проти державного суверенітету і територіальної цілісності України, ув тому числі збройні провокації у анексованій (морській) економічній зоні України, які тягнуть за собою міжнародно-правову відповідальність винних у їх скоєнні осіб, розслідувати цей інцидент і покарати винних, — йдеться в повідомленні.

Як писало QHA, літак Військово-морських сил України Ан-26 був обстріляний 1 лютого о 10:20 над Одеським газовим родовищем у Чорному морі. По літаку відкрили вогонь із стрілецької зброї з борту малого протичовнового корабля Чорноморського флоту Російської Федерації. Український літак отримав пошкодження корпусу, екіпаж не постраждав.

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив, що кулю, якою вистрілили у літак ВМС з російського корабля біля бурової вишки, вкраденої окупантами в України, передадуть до Міжнародного кримінального суду для подальшого розслідування.

ФОТО: інтернет

QHA