ВАРШАВА (QHA) -

Російська Федерація приховує ключових свідків у справі про Смоленську катастрофу і не віддає Польщі фрагменти Ту-154М, який зазнав аварії, що змушує Польщу задуматися про небажання російської сторони встановити істину даної події.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький, коментуючи слова російського президента Володимира Путіна про те, що на борту президента Леха Качинського не було вибухів, що підтвердили російські та польські експерти.

— Дії російської сторони, що полягають у відсутності реакції на частину запитів про надання правової допомоги, приховування важливих свідків  учасників подій 10 квітня 2010 року та утримання нашої власності  розбитого Ту-154М, не сприяє встановленню істини і змушує нас замислитися над намірами російської сторони щодо нас і про роль російських учасників цих подій,  сказав він.

Він також додав, що Польща прагне з'ясувати всі причини і обставини катастрофи.

Як повідомляло QHA, Польща готується до подачі скарги на Росію до Міжнародного суду ООН у Гаазі у справі про саботування розслідування Смоленської катастрофи і очікує активного сприяння у зазначеній справі.

Нагадаємо, в авіакатастрофі 10 квітня 2010 року на території Росії загинули всі 96 осіб, що перебували на борту польського урядового літака, зокрема президент Республіки Польща Лех Качинський.

Джерело: PAP

QHA