ВАРШАВА (QHA) -

Польща не визнає анексії Криму Росією та зберігає тверду позицію підтримки територіальної цілісності України. Відповідна заява була опублікована на сайті Міністерства закордонних справ Польщі.

Заява польського відомства приурочена до триріччя анексії півострова.

— Три роки тому російські збройні сили почали захоплення Криму. Незаконний «референдум» пройшов під гарматами, і 18 березня було оголошено, що Крим став частиною Російської Федерації. Польща не визнає так звану анексію Криму і стійко підтримує територіальну цілісність України в межах її кордонів, визнаних міжнародним правом.

У польському МЗС відзначили, що через відсутність у міжнародних правозахисних організацій можливості працювати в окупованому Криму півострів перетворюється на «зону беззаконня в серці Європи».

— Відсутність можливості у структур ООН, ОБСЄ і Ради Європи працювати в Криму привело до створення «неформальної зони беззаконня» у самому серці Європи.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, міжнародна правозахисна організація Freedom House опублікувала детальний звіт про дотримання прав людини в окупованому Росією Криму.

Крим у звіті був названий «несвободною територією» із загальним показником дотримання прав людини 9 балів із 100. А «рівність перед правосуддям» у Криму була оцінена у 0 балів із 16.

ФОТО: інтернет

QHA