КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України висловило обурення з приводу затримання в Криму адвокатів кримських татар Миколи Полозова і Еміля Курбедінова. Про це повідомила на брифінгу прес-секретар МЗС Мар'яна Беца.

— МЗС з обуренням сприймає такі дії окупаційної влади проти незалежних адвокатів. Вони свідчать про вихід на новий рівень політики залякування, яка вже протягом 3 років проводиться в окупованому Криму, про посилення тиску на кримськотатарських лідерів, релігійних активістів і незалежних журналістів, яких безпідставно, з політичних міркувань, звинувачують в екстремізмі та інших надуманих злочинах. Свідчить це і про прагнення різко послабити їх адвокатський захист.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, адвоката Еміля Курбедінова затримали вранці 26 січня і звинуватили в правопорушення за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за публікацію в соцмережі в 2013 році. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Пізніше йому було оголошено вирок. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

ФОТО: інтернет

QHA