КИЇВ (QHA) -

Поліція Москви пояснила затримання українського кореспондента Романа Цимбалюка та оператора телеканалу «1+1» Микити Бородіна тим, що хотіла з'ясувати особи затриманих. Про це агентству УНІАН розповів начальник управління консульського забезпечення Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич.

— З Романом ще був принаймні до недавнього часу, мені дзвонив наш консул Брескаленко, і він дав сигнал, що не було якоїсь мотивації, якогось пояснення. Послалися на те, що виникла необхідність з'ясувати обставини і особистості тих, кого вони затримали, а по суті претензій до Романа і до оператора не було висунуто.

Сам журналіст стверджує, що поліція прибула на місце нібито для з'ясування обставин після того, як він записав інтерв'ю зі студентом МДУ, побитим раніше співробітниками ФСБ за вивішений з вікна гуртожитку прапор України. Російські правоохоронці заявили, що двоє українських журналістів і студент проводили несанкціонований мітинг і «можливо, вигукували гасла», після чого відвезли підозрюваних у відділення поліції.

— Після того, як ми записали інтерв'ю, Захар дістав прапор України, і ми його теж зняли. Після чого під'їхала поліція і почала перевіряти документи. В результаті поліцейські почали говорити, що нібито ми проводили мітинг і, можливо, вигукували якісь гасла, і зараз нас доправили у відділення поліції в будівлі МДУ. Забрали паспорти, акредитації, — розповідав Цимбалюк.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, увечері 21 березня російські поліцейські затримали у Москві кореспондента інформагентства УНІАН Романа Цимбалюка разом із оператором. За три години журналістів відпустили, попередньо допитавши.

ФОТО: інтернет

QHA