КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України висловлює глибоку стурбованість у зв'язку з погіршенням ситуації та активізацією російсько-терористичних військ на Донбасі.

Крім цього в заяві українського відомства повідомляється, що за останні два дні загинуло 8 військовослужбовців і ще 26 отримали поранення.

— За останні 2 дні російські окупаційні війська вчинили масовані обстріли по всій лінії зіткнення з усього наявного озброєння, включаючи заборонені Мінськими домовленостями РСЗВ «Град», артилерії калібру 152 мм, 122 мм, мінометів 120 і 82 мм, танків, а також стрілецької зброї. Від російської зброї загинули 8 українських військовослужбовців, 26 отримали поранення, — уточнює прес-служба МЗС.

У зв'язку з триваючими обстрілами бойовиків і погіршенням погодних умов на тлі відсутності води, електрики і теплопостачання в будинках близько 400 тисяч мирних жителів гуманітарна ситуація в районі продовжує погіршуватися.

— Такі дії Кремля можуть кваліфікуватися як військовий злочин, грубе порушення Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, незаконне, безпричинне і широкомасштабне знищення майна, не викликане військовою необхідністю, — йдеться в повідомленні, акцентуючи увагу і на те, що РФ продовжує ігнорувати свої обов'язки в рамках Мінських домовленостей.

Під кінець заяви українське МЗС зажадало від офіційної Москви припинити бойові дії та продовжити дотримуватися режиму перемир'я. Від міжнародних партнерів України очікує посилення політично-дипломатичного тиску на Кремль.

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко направив заяву генеральному секретарю ООН з приводу обстрілу житлових кварталів Авдіївки.

— Вимагаємо від Росії припинити бойові дії на Сході України і дотримуватися режиму припинення вогню.

У документі наголошується, що останні два дні російські окупаційні війська проводять масивну атаку уздовж лінії зіткнення, використовуючи «Гради», 120-мм і 152-мм артилерію і танки. Внаслідок атак без води і електрики можуть залишитися понад 400 тис. осіб.

Як повідомляло QHA, сьогодні вранці російські-сепаратистські війська обстріляли Авдіївку з "Градів". У результаті обстрілу є жертви серед мирного населення.

QHA