ПАРИЖ (QHA) -

Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро звинуватив російських хакерів у кібератаках на сайт і електронну пошту одного з кандидатів у президенти країни Еммануеля Макрона.

— Досить подивитися яким кандидатам — Марін Ле Пен або Франсуа Фійону — Росія віддає перевагу в президентській кампанії Франції... А кібератакам піддається Еммануель Макрон, який є проєвропейським кандидатом. Така форма втручання в демократичне життя Франції є неприйнятною, і я її відкидаю, — зазначив він.

Політик зазначив, що не допустить того, щоб вибір французького президента був зроблений під диктовку Кремля.

Нагадаємо, США і багато європейських країн звинувачували Росію в кібератах на урядові органи.

Наприклад, восени 2016 року хакери з РФ атакували сайт Організації з безпеки і співпраці в Європі і могли заволодіти внутрішньою інформацією організації, зокрема, про роботу місії в Україні.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель визнала, що були зафіксовані ознаки мережевих кібератак на урядові сайти Німеччини з боку РФ.

Президент Болгарії Росен Асенов Плевнелієв заявляв, що саме Росія за допомогою кібератак намагається дестабілізувати і розколоти Європу, а також вплинути на хід виборів у Сполучених Штатах Америки.

Наприкінці грудня 2016 року Міністерство внутрішньої безпеки США спільно з Федеральним бюро розслідувань оприлюднили доповідь, яка розкрила деталі атак російських хакерів на сервери урядових органів країни під час президентських виборів.

ФОТО: інтернет

QHA