ПАРИЖ (QHA) -

Франція не визнає незаконну анексію Криму і підтримує повне відновлення територіальної цілісності України. Відповідну офіційну заяву Міністерства закордонних справ Франції опублікував на своїй сторінці в Твіттер посол України у цій країні Олег Шамшур.

Заява французького МЗС була приурочена до третьої річниці анексії Криму Росією.

— Через три роки після анексії Криму Росією Франція, як і раніше, залишається рішуче налаштованою на повне відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Анексія Криму стала прямою загрозою міжнародній безпеці та призвела до серйозних наслідків на світовому рівні, визнають у Франції.

— Зневага межами суперечить міжнародному праву, є прямою загрозою міжнародній безпеці та призводить до серйозних наслідків для міжнародного порядку, який захищає єдність і суверенітет усіх держав.

Франція висловлює свою занепокоєність російською мілітаризацією Криму і закликає забезпечити доступ на півострів міжнародним правозахисним організаціям. Також у французькому зовнішньополітичному відомстві наполягають на звільненні політичних ув'язнених у Криму.

— Франція стурбована мілітаризацією півострова і погіршенням ситуації в області прав людини, зокрема, серед кримських татар. Відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН 71/205 від 19 грудня 2016 року, надзвичайно важливо, щоб регіональні та міжнародні механізми моніторингу в області прав людини та неурядові організації, що захищають права людини, мали безперешкодний доступ до всієї території України, у тому числі Криму і Севастополя. Франція закликає до звільнення всіх осіб, затриманих у порушення міжнародного права.

Нагадаємо, Російська Федерація окупувала Крим у лютому-березні 2014 року, назвавши сфальсифікований референдум 16 березня «волевиявленням кримчан про приєднання до РФ». Більшість країн світу не визнали Крим російським і ввели низку економічних санкцій проти Росії. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією.

ФОТО: інтернет

QHA