КИЇВ (QHA) -

Міністерство внутрішніх справ України не планує силовий розгін учасників блокади «ЛНР» і «ДНР». Про це розповів у коментарі QHA директор Департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко.

— У цьому випадку МВС та його підрозділи діятимуть згідно із законодавством України, — зазначив Шевченко.

У четвер, 16 лютого на сторінці Штабу блокади торгівлі з окупантами у Facebook з'явилося повідомлення про те, що керівництво МВС поширює погрози збройного штурму редутів «Богдан», «Запоріжжя» і «16 добровольчого батальйону». Протестувальники запевняють, що позицій не полишать і ніщо не вплине на їхнє рішення «припинити торгівлю на крові та фінансування тероризму».

Штаб блокади торгівлі з окупантами закликав патріотів України, які мають офіційно зареєстровану зброю, вступати до лав учасників блокади, щоб «захищати беззбройних волонтерів, громадських активістів та інших учасників блокади».

Президент України Петро Порошенко раніше заявляв, що через блокаду Донбасу Україна може втратити до $ 2 млрд, а курс національної валюти похитнеться.

В результаті блокади під загрозою опинилося енергопостачання деяких галузей та інших споживачів, тому 15 лютого Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні прийняв рішення про введення надзвичайного стану на ринку електроенергії, який передбачає скорочення споживання дефіцитного вугілля антрацитної групи при забезпеченні повної стабільності роботи енергосистеми країни.

QHA