АМСТЕРДАМ (QHA) -

Департамент розвідки і безпеки Міністерства внутрішніх справ Нідерландів опублікував звіт, у якому попереджає, що діти терористів ІДІЛ, які повертаються з сирійського фронту додому, становлять небезпеку для країни.

— Дітям шкільного віку, ймовірно, вже вселили переконання джихадистів через навчальні матеріали, — сказано в звіті спецслужб Нідерландів.

У розвідці очікують напливу «джихадистів-мандрівників» у майбутньому. У Нідерландах з'являться нові інтернаціональні гілки з більш радикальними прихильниками. У доповіді говориться, що очікувані «бойові мігранти» становлять велику загрозу, оскільки воювали довше, проходили підготовку зі зброєю і накопичили серйозний бойовий досвід.

— Кожного репатріанта слід оцінювати з точки зору загрози, яку він представляє, і реагувати так, щоб впоратися з цією загрозою.

З Нідерландів з початку конфлікту до Сирії виїхало 280 осіб. Більшість приєдналися до військ Ісламської держави, інші приєдналися до табору «Ан-Нусра», аффіліата «Аль-Каїди». Третина з них — жінки. Близько 80 їхніх дітей перебувають у зонах конфлікту. Близько половини з них народилися на війні, інших перевезли з благополучної Європи батьки.

Близько 20% дітей голландців, які воюють у Сирії та Іраку — у віці 9 років і старше. МВС Нідерландів вносить до категорії «джихадистів-мандрівників» усіх, кому виповнилося 9 років, так як на підконтрольній ІДІЛ території діти у такому віці вже носять зброю і готуються до боїв. У цю категорію потрапляють і неповнолітні, які виїхали до зони конфлікту за власним бажанням.

Уряд Нідерландів 29 січня 2016 року заявив про намір приєднатися до очолюваної США коаліції, і відправити туди свої винищувачі для ударів по позиціях бойовиків «Ісламської держави».

QHA