ВАШИНГТОН (QHA) -

Для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом Україні слід підвищити пенсійний вік, скоротити кількість держслужбовців і бюджетників та відкрити земельний ринок. Про це йдеться в останній версії меморандуму про співпрацю України з МВФ.

Як наголошується у документі, насамперед до кінця січня 2017 року українському уряду треба прийняти рішення про монетизацію субсидій.

По-друге, встановлено термін реалізації пенсійної реформи — кінець березня поточного року. МВФ посилив вимоги, бо Кабмін України не впорався із зазначеним завданням у раніше обумовлений термін, тобто до кінця грудня 2016-го. За проектом МВФ, пенсійний вік має бути затверджений на рівні 63 років до 2027 року.

По-третє встановлений новий термін і для земельної реформи. Вона має бути повністю реалізована до кінця березня 2017 року. Подати закон про ринок земель до парламенту влада зобов'язувалася до кінця вересня минулого року, але так і не подала.

По-четверте, МВФ вимагає вибрати міжнародну компанію з хорошою діловою репутацією для проведення аудиту ПриватБанку. Термін  кінець січня 2017 року. Аудитори повинні виявити, чи були допущені порушення при складанні фінансової звітності протягом шести місяців, що передують націоналізації.

По-п'яте, треба вибрати міжнародного аудитора для оцінки виконання акціонерами ПриватБанку умов реструктуризації. Термін  кінець червня 2017 року.

По-шосте створення єдиного реєстру отримувачів соціальних виплат (до кінця червня 2017 року). Це необхідно зокрема для продовження процесу верифікації соціальних виплат.

І сьомий пункт  реалізація законодавчих механізмів для роботи антикорупційних судів, термін  до кінця червня 2017 року.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, в кінці листопада Міжнародний валютний фонд отримав звіт місії, яка працювала над аналізом економіки в Україні. Тоді прогноз щодо отримання нових траншів був позитивним, місія в цілому схвалила хід реформ в Україні.

ФОТО: інтернет

QHA