КИЇВ (QHA) -

Лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв ще на початку березня 2014 року в розмові по телефону попередив президента країни-окупанта РФ Путіна про те, що кримські татари будуть бойкотувати влаштований росіянами «референдум», а світ не визнає його результатів . Про це Мустафа Джемілєв розповів в інтерв'ю телеканалу «112 Україна».

Джемілєв розповів, що пропозиція поспілкуватися з Путіним йому надійшла від першого президента Татарстану Мінтімера Шаймієва. Тоді лідер кримських татар поцікавився темою бесіди, на що почув відповідь, що мова піде про «майбутнє Криму».

— А яке має відношення ваш Путін до майбутнього Криму? — висловив здивування Джемілєв.

Він зазначив, що глава уряду України на той момент — Арсеній Яценюк, з яким він спілкувався до розмови з Путіним, висловлював скепсис з приводу результатів спілкування лідера кримських татар з вищими посадовими особами Росії.

Як виявилося далі, Путін під час розмови просив лідера кримських татар дочекатися результатів волевиявлення кримчан, але при цьому відмовився від пропозиції Джемілєва вивести з півострова російські війська. Лідер кримськотатарського народу підкреслив, що кримські татари будуть цей незаконний «референдум» бойкотувати, а його результатів світ не визнає.

— Він говорив, які перспективи чекають кримських татар... А я йому кажу: «Пане президенте, я ж приїхав сюди не для того, щоб вам якісь поради давати, у вас тут, напевно, сотні радників. Я приїхав, щоб висловити точку зору корінного народу Криму. Ви повинні покинути нашу територію. Ви робите велику помилку, вам треба вивести свої війська». А він каже, мовляв, почекаємо чотири дні до волевиявлення народу, виведемо. Я йому кажу: «Ви, напевно, вже в курсі, що представницький орган корінного народу вже прийняв рішення бойкотувати цей референдум, і ви знаєте, що цей референдум ніхто визнавати не буде», — розповів Мустафа Джемілєв.

Нагадаємо, Російська Федерація окупувала Крим у лютому-березні 2014 року, назвавши сфальсифікований референдум 16 березня «волевиявленням кримчан про приєднання до РФ». Більшість країн світу не визнали Крим російським і ввели низку економічних санкцій проти Росії. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією.

QHA