КИЇВ (QHA) -

Муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" Саїд Ісмагілов засудив вчорашнє рішення президента США Дональда Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю і перенести туди посольство Америки з Тель-Авіва.

За словами Ісмагилова, Трамп спровокував новий виток близькосхідного конфлікту.

— Єрусалим це не тільки святиня для мусульман, де знаходиться третя за значенням мечеть Ісламу — аль-Акса, це ще і місто миру, місто паломництва і молитви для віруючих світових релігій. Тому з такими сакральними місцями не можна поводитися так, як у діалозі з Північною Кореєю, де обидві сторони міряються, у кого більша балістична ракета. Тут будь-який необережний крок може призвести до непередбачуваних наслідків, боляче зачепить усіх без винятку, написав Ісмагілов на своїй сторінці у Facebook.

Муфтій висловив надію на те, що політичні кола в Україні не будуть намагатися перенести посольство України в Єрусалим.

— За часів окупації Криму, коли Україна розраховує на підтримку світової спільноти і вимагає від країн світу виконання резолюцій Генеральної Асамблеї ООН по Криму і Україні, ми, як ніхто інший, повинні дотримуватися постанови Генеральної Асамблеї ООН по Близькому Сходу, — зазначив він.

Ісмагілов нагадав, що 2016 року була прийнята резолюція Ради Безпеки ООН № 2334 від 23 грудня 2016 року, щодо нових ізраїльських поселень.

У цьому документі ООН ще раз нагадала про статус Східного Єрусалиму та інших палестинських земель, як окупованих Ізраїлем територій: «ООН не визнає жодних змін ліній, які існували станом на 4 липня 1967 року, зокрема і щодо Єрусалиму», повідомив він.

Ісмагілов навів цитати Папи Римського, президента Туреччини, лідера Палестинської автономії, еміра Катару і колишнього глави ЦРУ, які також засудили рішення глави Білого Дому.

Раніше QHA повідомляло, що Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю.

— Я вирішив, що настав час офіційно визнати Єрусалим столицею Ізраїлю, зазначив він.

Трамп переконаний, що "Єрусалим не тільки серце трьох великих релігій, але тепер і серце однієї з найуспішніших демократій у світі". Він також додав, що США перенесуть своє посольство з Тель-Авіва до Єрусалиму.

QHA