КИЇВ (QHA) -

УПЦ МП подала до суду на Міністерство культури України. Судове засідання відбудеться завтра, 22 листопада, повідомляє кореспондент QHA.

Представники УПЦ МП заявляють, що міністерство дискримінує їх, не дозволяючи реєструвати релігійні організації.

У департаменті у справах релігій і національностей Мінкульту звинувачення заперечують і мотивують відмову у реєстрації неналежним оформленням документів.

— Нереєстрація відбувається лише з однієї причини, тому що ці пакети документів не відповідають українському законодавству. Якби ми зареєстрували такі статутні документи, то ми б фактично підтвердили, що є релігійні організації, які мають привілейований статус, заявив на прес-конференції 21 листопада директор департаменту у справах релігій і національностей міністерства культури України Андрій Юраш.

За словами посадовця, з 15 заявок на реєстрацію релігійних організацій міністерство відмовило одинадцятьом. При цьому у 4-х випадках, коли представники УПЦ МП виправили недоліки у документах, їх заявки були задоволені.

Як раніше повідомляло QHA, в окупованому Криму Сімферопольська і Кримська єпархія Української православної церкви намагаються відібрати 24 об'єкти, що входять до складу музею-заповідника Херсонес Таврійський.

QHA