КИЇВ (QHA) -

В моніторинговій місії, яка може вирушити до анексованого Криму в разі прийняття оновленої резолюції з прав людини на півострові, не повинно бути проросійських експертів. Про це у коментарі кореспонденту QHA повідомила голова Комітету у закордонних справах ВРУ Ганна Гопко.

— Моніторингова місія, яка приїде до Криму з візитом, має дати оцінку ситуації, з можливістю доступу до СІЗО, до місць утримання наших активістів, до їхніх родичів для того, щоб подивитися, яка там ситуація з правами людини. Дуже важливо, щоб у цій місії не було проросійських експертів, або взагалі росіян. Тому що ми бачили приклад деяких європейців, які їздили, і потім писали звіти, які криво відображали дійсність, виправдовуючись тим, що якби вони написали правду, то їх більше туди не пустили б, розповіла Гопко.

Вона зазначила, що звіт такої моніторингової місії дасть Україні розуміння того, які подальші кроки необхідно приймати для вирішення нинішніх проблем і правопорушень у Криму.

Нагадаємо, сьогодні, 14 листопада, планується розгляд оновленої резолюції з прав людини в анексованому Росією Криму у рамках Третього комітету Генасамблеї ООН.

QHA