КИШИНІВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції Молдови викликало для консультацій посла в Росії Андрія Негуцу.

Як говориться у повідомленні МЗС, це рішення викликане переслідуванням і залякуванням в РФ політиків з Молдови.

— У зв'язку з випадками переслідування і залякування органами Російської Федерації офіційних осіб і політичних діячів Республіки Молдова, їх активізацією останнім часом і відсутністю реакції на неодноразові офіційні звернення молдавської влади з приводу цих випадків, МЗС вирішив викликати для консультацій посла Андрія Негуцу на невизначений термін, — повідомляють у дипломатичному відомстві.

МЗС Молдови в ході консультацій розраховує знайти вихід із наявної ситуації, щоб не ставити під загрозу російсько-молдавські відносини.

Тим часом відносини між Кишиневом і Києвом продовжують розвиватися. Так, 16 грудня парламент Молдови затвердив договір з Україною про обмін нелегалами. Про це повідомили в департаменті комунікації Міністерства внутрішніх справ України.

— Документ встановлює принципи і норми регулювання процедури реадмісії осіб, які перебувають на території України і Молдови та порушили режим в'їзду/виїзду. Угода також визначає терміни перебування цих громадян у двох державах, сказано у повідомленні.

QHA повідомляло, що Україна і Молдова підписали угоду про реадмісію, а також угоду про спільний контроль осіб, транспортних засобів, товарів та предметів у КПП на кордоні. Також вказується, що Україна і Молдова узгодили дорожню карту українсько-молдавської співпраці на 2018 рік.

QHA